Szlalom kajak-kenu Eb - Egy magyar a középfutamban kajakban

Sport, 2021.05.06

A három magyar induló közül egyedül Potocny Marcelnek sikerült bejutnia a középfutamba kajak egyesben az olaszországi Ivreában zajló olimpiai kvalifikációs szlalom kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A viadal csütörtöki nyitónapján a férfi és női kajak egyesek előfutamait rendezték.

Az első versenyben - amelyből 30-an egyből a középdöntőbe kerültek - a szlovák származású Potocny a 40. helyet szerezte meg, míg a másik magyar, Rácz Koppány 47. lett. A második körben aztán - a vigaszágon - Potocny az ötödik legjobb időt evezte, ezzel továbbjutott a szombati, 40 fős középfutamba, Rácz 17. helye azonban a búcsút jelentette. A nőknél - akiknél az első körből 20-an kvalifikálták magukat a középdöntőre - Seprenyi Sára egy 43. hellyel nyitott, majd 22. lett, de ez nem volt elég a továbbjutáshoz.

A középfutamból tízen kerülnek majd a fináléba - tájékoztatta az MTI-t Storcz Botond szakágvezető.

A kenus egyéni versenyek pénteken kezdődnek, ezekben az osztrák származású Schmid Julia és Potocny képviseli majd a magyar színeket.

A négy ötkarikás számban - férfi K-1-ben, C-1-ben és női K-1-ben, C-1-ben - egy-egy tokiói kvóta talál gazdára a Torino közelében fekvő pályán.

Magyarország még soha nem indulhatott szlalom kajak-kenuban az olimpiákon.