Tekvondó Eb - Salim Sharif ötödik lett

Sport, 2022.05.20

Salim Sharif az ötödik helyen zárt a tekvondósok Európa-bajnokságának pénteki versenynapján Manchesterben.

Az MTK-Budapest Los Angelesben élő és készülő húszéves sportolója az 58 kilósok nyolcaddöntőjében könnyedén jutott túl moldovai riválisán (25-5), az elődöntőbe jutásért vívott meccsén azonban pontozással (8-20) alulmaradt az olimpiai bajnok Vito Dell'Aquilával szemben, így kiszorult az éremért folyó folytatásból. Az olasz tekvondós búcsúztatta a tavaly nyári ötkarikás játékokon Sharif öccsét, a Tokióban az 58 kilogrammos olimpiai súlycsoportban indult és ott ötödikként végzett Salim Omart is.

A péntek másik magyar szereplője, a 19 esztendős Eb-újonc Bailey Kelen 87 kilogrammban a legjobb 16-ba kerülésért kiírt nyitómeccsén pontozással (13-25) kikapott a hazai Caden Cunninghamtől, így kiesett.

A magyar csapatból csütörtökön, az angliai Eb első napján fellépett Salim Omar tavalyi címét megvédve aranyat nyert az 54 kilósok között, míg a múlt évben Eb-bronzérmes Patakfalvy Luca az 53 kilogrammos kategóriában ötödik lett.