Tekvondó-vb - Salim Sharif kilencedik

Sport, 2022.11.21

Salim Sharif a kilencedik helyen végzett a tekvondósok világbajnokságán, amely vasárnap zárult a mexikói Guadalajarában.

A háromfős magyar csapatból utolsóként, a zárónapon fellépő húszéves versenyző a hazai szövetség beszámolója szerint az 58 kilogrammosok küzdelmi kategóriájában két győztes mérkőzés után, a legjobb 16 között mexikói riválissal került szembe, aki mindkét menetet megnyerte, így az idei Európa-bajnokságon ötödik Salim Sharif búcsúra kényszerült.

Egy nappal korábban 19 éves öccse, a kétszeres Európa-bajnok, a tavalyi tokiói olimpián ötödik Salim Omar aranyérmes lett az 54 kilósok között, ezzel a magyar tekvondó első világbajnoki címét szerezte meg.

A húszesztendős Józsa Levente, aki 2019-ben felnőtt Eb-bronzérmes és ifjúsági Európa-bajnok volt, a 68 kilogrammosok kategóriájában a kilencedik helyen végzett a koreai gyökerű sportág idei világbajnokságán.