Tokió 2020 - A hétfői magyar mérleg

Sport, 2021.07.26

A magyar versenyzők hétfői eredményei a tokiói olimpián:

ASZTALITENISZ
férfi egyes: Majoros Bence 4-1-re kikapott a dán Jonathan Groth-tól a 32 közé jutásért rendezett második fordulós mérkőzésen, és kiesett

CSELGÁNCS
női 57 kg: Karakas Hedvig az első fordulóban kikapott és kiesett

HEGYIKERÉKPÁR
férfi terepverseny: Parti András 32.

TRIATLON
férfi verseny: Bicsák Bence 7., Tóth Tamás 29.

ÚSZÁS
férfi 200 m gyors: Németh Nándor 15.
férfi 4x100 m gyorsváltó: a Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor négyes 3:11.06 perces országos csúccsal 5.
férfi 200 m pillangó: Milák Kristóf legjobb idővel elődöntős, Kenderesi Tamás 8. idővel elődöntős
női 200 m vegyes: Hosszú Katinka második idővel elődöntős, Sebestyén Dalma 17.
női 1500 m gyors: Késely Ajna 9., Mihályvári-Farkas Viktória 12.

VITORLÁZÁS
Laser Standard: Vadnai Benjamin a második futamban 21., a harmadikban pedig a kilencedik helyen ért célba, s összesítésben a kilencedik pozícióban áll.
Laser Radial: Érdi Mária hétfőn mindkét futamában a 16. lett, ezzel a 20. a 44 versenyző között.
női szörf: Cholnoky Sára előbb a 21., majd a 25., aztán a 15. helyen futott be a második versenynapon, így elmozdulva az utolsó helyről a 26. pozíciót foglalja el.

VÍVÁS
női kard egyéni: Márton Anna három győzelemmel és két vereséggel a negyedik helyen végzett, Pusztai Liza egy győzelemmel és egy vereséggel 9., az egy fordulóval korábban kezdő Katona Renáta ugyanilyen teljesítménnyel 32. lett