Tokió 2020 - Brazília elődöntős női röplabdában

Sport, 2021.08.04

A brazil női röplabda-válogatott 3-1-re legyőzte az Orosz olimpiai csapatot szerdán a tokiói ötkarikás játékok utolsó negyeddöntőjében.

Az európai együttes számára kiválóan alakult a mérkőzés a második szett közepéig, akkor azonban 15-9-es orosz vezetés után 18-nál már egyenlő volt az állás. A brazilok lendülete egészen a negyedik játszma hajrájáig kitartott, és bár 22-19-nél megtorpantak, az oroszok egyenlítettek, a legvégén a 2008-ban és 2012-ben is olimpiai bajnok brazilok három ponttal lezárták a meccset.

A mezőny legeredményesebb játékosa Arina Fedorovceva volt húsz ponttal, honfitársa, Irina Voronkova 18-ig jutott. A győztes csapatból Gabriela Braga Guimaraes 18, Caroline De Oliveira Saad Gattaz és Rosamaria Montibeller pedig 16-16 ponttal járult hozzá a sikerhez.