Tokió 2020 - Dressel nyerte a férfi 100 méter gyorsot

Sport, 2021.07.29

Az úszóversenyek királyszámát, a férfi 100 méter gyorsot az amerikai Caeleb Dressel nyerte a tokiói olimpia csütörtöki versenynapján.

A szám 24 éves világbajnoka pályafutása negyedik ötkarikás aranyát gyűjtötte be, de ez volt az első, melyet egyéniben.

A legjobb eredményeket a 4x200 méteres női gyorsváltó fináléja hozta, ebben a kínaiak 7:40.33 perces világcsúccsal győztek, de a második helyezett amerikaiak és a harmadik ausztrálok is a 7:41.50-es régi rekordon belül zártak.

A férfi 800 méter gyorson óriási verseny alakult ki, a legjobb négy egy másodpercen belül csapott célba: a szoros küzdelemből az amerikai Robert Finke jött ki győztesen, aki az utolsó 100 méteren lehajrázta a szám olasz világbajnokát, a szinte végig vezető, de végül csak második olasz Gregorio Paltrinierit.

Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a férfi 200 méter mell, amelyen 150 méterig fölényesen vezetett, ráadásul világcsúcson belüli részidőkkel a 100-on ezüstérmes holland Arno Kamminga, aki azonban a végére elfáradt, így az ausztrál Izaak Stubblety-Cook huszáros hajrájával megelőzte őt.

A legsimább a női 200 méter pillangó volt, melyen sem a világ- és Európa-bajnok Kapás Boglárka, sem a két amerikai versenyző nem tudta megszorítani az olimpiai csúccsal győztes kínai Csang Jü-fejt.

----------------------------------------------
Kína (Jang Csün-hszüan, Tang Mu-han, Csang Jü-fej, Li Ping-csie) 7:40.33 perc - világcsúcs
2. Egyesült Államok (Allison Schmitt, Paige Madden, Kathryn McLaughlin, Katie Ledecky) 7:40.73