Tokió 2020 - Versenyben maradtak a címvédő kínai női röplabdázók

Sport, 2021.07.31

A címvédő kínai válogatott 3-0-ra legyőzte az eddig veretlen olasz csapatot a tokiói olimpia női röplabdatornáján, a csoportkör negyedik fordulójában, ezzel versenyben maradt.

Az első három mérkőzésén alulmaradt ázsiai együttes számára csak a hárompontos győzelem volt elfogadható eredmény, más esetben elbúcsúzhatott volna a továbbjutástól.

A kínai csapat ennek megfelelően - legjobbja, Csu Ting nélkül is - végig koncentráltan, kevés hibával röplabdázott és meglepően magabiztosan, alig 87 perc alatt legyőzte európai riválisát. Li Jing-jing 15, Csang Csang-ning 12 ponttal zárt, míg sokat rontó olaszoknál ezúttal kevésnek bizonyult Paola Egonu 18 és Elena Pietrini 14 pontja.

A záró fordulóban a címvédő a nyeretlen argentinokkal találkozik, míg a jelenleg továbbjutást érő helyen álló törökök a már negyeddöntős oroszokkal csapnak össze.

Az A csoport ázsiai rangadóján a koreaiak 137 perces mérkőzésen győzték le a japánokat, ezzel bejutottak a nyolc közé.

Eredmények, női röplabda, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:
Koreai Köztársaság-Japán 3-2 (19, -19, 22, -15, 14)

Brazília-Szerbia 3-1 (20, 16, -23, 19)
Dominikai Köztársaság-Kenya 3-0 (19, 18, 10)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Brazília 11 pont, 2. (és továbbjutott) Szerbia 9, 3. (és továbbjutott) Koreai Köztársaság 7, 4. Dominikai Köztársaság 5, 5. Japán 4, 6. Kenya 0

B csoport:
Kína-Olaszország 3-0 (21, 20, 24)

Törökország-Argentína 3-0 (23, 20, 18)
Orosz Olimpiai Csapat-Egyesült Államok 3-0 (20, 12, 19)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Olaszország 9 pont, 2. (és továbbjutott) Orosz Olimpiai Csapat 8 (9-5, 316-277), 3. (és továbbjutott) Egyesült Államok 8 (9-5, 307-305), 4. Törökország 7, 5. Kína 4, 6. Argentína 0