Triatlon sprint Eb - Bronzérmes a magyar vegyes váltó

Sport, 2025.07.20

A harmadik helyen végzett a magyar elit vegyes váltó a triatlonosok Melillában zajló sprint Európa-bajnokságán vasárnap.

A viadal eredményközlő oldala szerint a Szalai Fanni, Kovács Gyula, Kropkó Márta, Kropkó Márton összeállítású kvartett 1:34:13 óra alatt ért célba a fejenként 300 méter úszásból, 8 kilométer kerékpározásból, majd zárásként 2 kilométer futásból álló viadalon.


A gy
őzelmet az olaszok szerezték meg 1:34:06-tal, a második hollandok 1:34:10-zel értek célba, míg a negyedikként záró svájciakat 13 másodperccel előzte meg a magyar négyes.


A junioroknál a
Kropkó Jázmin, Trungel-Nagy Zalán, Szobácsi Laura, Szűcs András négyes 2:09 perccel maradt el a győztes francia egységtől.


A magyarok
így két éremmel zárták a kontinensviadalt, a junior nők között szombaton Szalai Fanni második volt.


  • Eredmény, sprint Eb, vegyes váltók, Európa-bajnok:

Olaszország (Bianca Seregni, Euan De Nigro, Carlotta Missaglia, Alessio Crociani) 1:34:06 óra

2. Hollandia (Barbara De Koning, Victor Goené, Robin Dreijling, Ian Pennekamp) 1:34:10

3. MAGYARORSZÁG (Szalai Fanni, Kovács Gyula, Kropkó Márta, Kropkó Márton) 1:34:13

(MTI)


Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!