U17-es birkózó vb - Újabb magyar ezüstérem

Sport, 2022.07.28

Terék Gerda ezüstérmet nyert csütörtökön a Rómában zajló U17-es birkózó világbajnokságon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a női 57 kilogrammos súlycsoportban induló versenyző az azeri Hiurai Hurbanovát 5-3-ra, az indiai Liza Tomart 3-2-re, majd a német Naemi Leistnert 3-1-nél tussal győzte le, így jutott elődöntőbe, ahol 2-1-nél, újabb tusgyőzelemmel vágott vissza a török Tuba Demirnek a júniusi U17-es Európa-bajnokság döntőjében elszenvedett vereségért.

Terék a csütörtök esti döntőben Szovaka Ucsidával csapott össze, a finálé azonban gyorsan eldőlt: a japán birkózó mindössze 55 másodperc alatt 6-0-s vezetésre tett szert, s tusdiadalt aratott.

A magyar csapat kedden Darabos László révén a kötöttfogásúak 110 kilogrammos súlycsoportjában már nyert egy ezüstérmet.