U23-as birkózó Eb - Három magyar érem, közte egy arany csütörtökön

Sport, 2022.03.10

A magyarok három érmet, közte egy aranyat nyertek a Plovdivban zajló U23-as birkózó Európa-bajnokság csütörtöki napján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az UTE junior Eb-győztese, Nagy Bernadett a 76 kilósok aranycsatájában két levitellel 4-0-s győzelmet aratott a litván Kamile Gaucaite felett.

A másik magyar döntős, az 50 kilós Szekér Szimonetta 3-0-ra kikapott a francia Emma Luttenauertól, így ezüstérmesként zárt. A 68 kilogrammos kategória vigaszágán az FTC birkózója, a junior Eb-második Szabados Noémi előbb technikai tussal (10-0) verte a román Adina Irimiát, a bronzmérkőzésen pedig 3-1-re bizonyult jobbnak a német Sophia Schaeflénél.

Csütörtökön további három magyar kezdte meg szereplését: a 62 kilós Szabó Nikolett és a 72 kilogrammos Elekes Emese egyaránt a bronzmérkőzésen bizonyíthat pénteken. Az 57 kilogrammos Dollák Tamara (UTE) egyszer maradt alul, kétszer nyert, és körbeveréssel akár még Európa-bajnok is lehet.

A magyar csapat kedden szintén három érmet nyert, akkor a kötöttfogásúak között Takács István és Vitek Dáriusz arany-, míg Klányi Krisztofer bronzérmet nyert.