U23-as birkózó Eb - Újabb két magyar bronzérem

Sport, 2022.03.11

A magyarok két bronzérmet nyertek a Plovdivban zajló U23-as birkózó Európa-bajnokság pénteki napján.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint három magyar női versenyző küzdött a dobogóért. Közülük az 57 kilós Dollák Tamara súlycsoportjában körmérkőzés zajlott, az utolsó meccsén pedig hatalmas csatában 8-6-ra kikapott az Eb-címét így megvédő török Elvira Kamaloglutól és harmadik lett.

A Vasas 72 kilogrammos sportolója, Elekes Emese úgy állhatott fel a dobogó legalsó fokára, hogy a bronzmérkőzésen 4-0-ra felülmúlta a török Merve Pult. A Ferencváros 62 kilós indulója, Szabó Nikolett viszont 5-3-ra kikapott Luisa Scheeltől, így ötödik lett.

Pénteken megkezdték szereplésüket a szabadfogásúak is, a magyarok közül a 97 kilós Végh Richárd bronzmérkőzést vív majd szombaton, míg a 79 kilogrammos Rizmayer Márton a vigaszágon folytathatja.

A magyar női csapat egy-egy arany- és ezüst-, valamint három bronzéremmel zárta a kontinensviadalt, míg a kötöttfogásúak két arany- és egy bronzérmet nyertek.