U23-as úszó Eb - Történelmi bronzérem Jászó Ádámtól

Sport, 2023.08.11

Bronzérmes lett Jászó Ádám 200 méter háton a dublini U23-as úszó Európa-bajnokság pénteki nyitónapján.

A magyar szövetség beszámolója szerint az első alkalommal kiírt U23-as Eb-n - melyen indulhatnak az amerikaiak és a dél-afrikaiak is - az európaiak között Jászó harmadik lett, így ő szerezte a magyar csapat első, történelminek mondható érmét az új viadalon. Összességében ötödikként csapott a célba.

A friss világbajnok Kós Huberttel egy csapatban úszó, az Arizona State egyetemén tanuló Sárkány Zalán szintén remek eredményt produkált: bár a délelőtti futamra sorolták be, az ott elért idejével végül negyedik lett 1500 méter gyorson, miután az esti futamban csak hárman tudták megelőzni. Ugyanezen a távon Gálicz László hatodik helyen végzett, ugyancsak a délelőtti futamból.

További két 200 méteres számban volt magyar döntős: Ugrai Panna gyorson lett ötödik, Nyirádi Réka vegyesen lett nyolcadik.