Vívó-vb - Nincs magyar negyeddöntős női párbajtőrben

Sport, 2022.07.18

Kun Anna és Muhari Eszter a nyolcaddöntőben fejezte be szereplését párbajtőrben, a kairói vívó-világbajnokságon.

Kun taktikusan vívott az olasz Mara Navarria ellen, de nem járt sikerrel. Az első három percben csak három találat esett, 1-2-es eloszlásban, majd a 2018-as év világbajnoka további két tussal stabilnak tűnő előnyt szerzett. A harmadik szakasz magyar szempontból 4-6-ról indult, de egy tiszta láb-, majd egy szép csuklószúrással összejött az egyenlítés. Szorosan alakult az asszó a folytatásban az utolsó másodpercekig. Az olasz 9-8-as vezetésénél 15 másodperccel a vége előtt nem volt eredményes Kun Anna akciója, ő kapott találatot, ezután pedig már sietnie kellett a hátránya miatt. Így nőtt a végére öt tusnyira a különbség.

Muharinak is erős ellenfél jutott, a dél-koreai Szong Sze Ra igazolta, miért harmadik a világranglistán. Vívása pontos volt, a megszerzett előnyével jól gazdálkodott, és még akkor is türelmes tudott maradni, amikor a pást végébe kerülve, csak pár centimétere maradt. Két alkalommal ilyen helyzetből is képes volt tust adni. Az asszó során Muhari kezdeményezett, többször is felzárkózott egy tusra, de 8-9 után fokozatosan nőtt a különbség hat találatig.

Kun Anna a 10., Muhari Eszter a 15., Nagy Kinga a 34., Büki Lili pedig a 38. helyen végzett a 159 fős mezőnyben.