Vizes vb 2022 - Gál Olivér 28. lett 50 méter mellen

Sport, 2022.06.20

Gál Olivér a 28. helyen zárt 50 méter mellen hétfőn, a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság harmadik versenynapján.

A 21 éves magyar versenyző egyéni legjobbjától (27.64) elmaradva, 28.26 másodperces idővel csapott a célba, így nem jutott a 16 fős elődöntőbe.

"Kicsit túl sokat siklottam a rajt után, így a lehúzásom nem sikerült, utána az úszással próbáltam visszajönni a többiekre, de a vége kaparás lett. Szerettem volna egy másodperccel ennél jobb időt úszni, de az ötven méter ilyen, vagy kijön, vagy nem" - értékelt a vegyes zónában Gál Olivér.

Ebben a számban a szokásoknak megfelelően sok volt a kizárás - a rajt után egy delfinező mozdulat engedélyezett -, a videós elemzések után ezúttal nyolcan jutottak erre a sorsra.