Vizes vb 2022 - Georgia megnehezítette Montenegró dolgát

Sport, 2022.06.23

Montenegró férfi vízilabda-válogatottja egyetlen góllal győzte le Georgia világbajnoki újonc csapatát csütörtökön a budapesti A csoportban, amelynek a magyar válogatott is tagja.

Férfi vízilabdatorna, 2. forduló:

A csoport (Margitsziget):
Montenegró-Georgia 10-9 (4-1, 0-3, 4-3, 2-2)
--------------------------------------------

Bár Georgia együttese a keddi nyitófordulóban 14-10-re legyűrte Brazília legjobbjait, a második körben elvben esélytelenül indult neki a montenegróiak elleni mérkőzésnek a Margitszigeten.

Nyolc perc játék után 4-1-re vezettek a délszlávok a Hajós uszodában a magyar-brazil meccs előtt megrendezett kora esti találkozón, a második negyedbeli megtorpanásuk nyomán a nagyszünetig a georgiaiak utolérték őket (4-4). A folytatásban 8-5-ről ismét egyenlíteni tudtak a kaukázusiak, Montenegró azonban végül - ha nehezen is, de - érvényesítette a papírformát.