Vizes vb 2022 - Gyurinovics Fanni egyéni csúccsal 19. lett 100 méter gyorson

Sport, 2022.06.22

Gyurinovics Fanni a 19. helyen végzett 100 méter gyorson szerdán a budapesti úszó-világbajnokságon.

A 20 éves magyar versenyző a világcsúcstartó Sarah Sjöströmmel egy futamba került, és áprilisban, a debreceni országos bajnokságon úszott egyéni csúcsát egy századdal megjavítva, 54.98 másodperces idővel csapott célba. Ez azonban nem volt elég a 16-os elődöntőbe jutáshoz.

Gyurinovics a futam után elmondta, nagyon szeretett volna elődöntőt úszni, de hiába "nyom rengeteg koffeint a szervezetébe", reggel nem tud kellőképpen még felpörögni. Ugyanakkor hozzátette, Európa-bajnokságon ezzel az idővel döntőbe lehet kerülni, ami jó előjel az augusztusban Rómában sorra kerülő kontinensviadal előtt, ráadásul a 2017-es vb-n ugyanitt a 28. lett ebben a számban, azaz jó ütemben fejlődik.