Vizes vb - Az amerikaiakkal találkozik a negyeddöntőben a férfi vízilabda-válogatott

Sport, 2023.07.23

A papírformának megfelelően az amerikai válogatott lesz a magyarok ellenfele a fukuokai olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának negyeddöntőjében.

Az amerikaiak vasárnap, a kanadaiak felett aratott 13-10-es győzelmükkel biztosították helyüket a nyolc között, ahová Varga Zsolt együttese csoportelsőként automatikusan bejutott.

A két csapat legutóbb három héttel ezelőtt a világkupa Los Angelesben rendezett szuperdöntőjének bronzmérkőzésén találkozott egymással. A magyarok "először" ötméteresek után nyertek, ám a hazaiak óvása miatt az utolsó 4:24 percet két órával később újrajátszották, és ezt követően az amerikaiak szerezték meg a harmadik helyet.

A magyar-amerikai negyeddöntőt kedden, közép-európai idő szerint 11.00 órakor rendezik, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti. A vb-ről a két döntős szerez kvótát a jövő évi párizsi olimpiára.

férfi vízilabdatorna, a 13-16. helyért: Kazahsztán-Kína 12-5 (1-1, 4-0, 3-1, 4-3) Argentína - Dél-afrikai Köztársaság 15-6 (3-0, 4-2, 5-1, 3-3) a negyeddöntőbe jutásért: Egyesült Államok-Kanada 13-10 (3-1, 3-4, 2-1, 5-4)

később: Ausztrália-Franciaország 8.30 Horvátország-Montenegró 10.00 Japán-Szerbia 11.30