Vizes vb - Burián hetedik, Hosszú nyolcadik 200 méter háton

Sport, 2019.07.27

Burián Katalin hetedik, Hosszú Katinka pedig nyolcadik lett a 200 méteres hátúszásban szombaton a kvangdzsui világbajnokságon.

A 30 éves Hosszú, a szám olimpiai és világbajnoki ezüstérmese 2:07.48 perces teljesítménnyel az ötödik helyen zárt az elődöntőben, míg a tavalyi Európa-bajnokságon bronzérmes Burián 2:09.40-gyel nyolcadikként verekedte be magát a fináléba.

Úgy tűnt, Hosszú az első ötven után elengedte a finálét, így végül 24 esztendős honfitársa is megelőzte. A háromszoros olimpiai bajnok 2:10.08-as idővel csapott célba, Burián 2:08.65-tel zárt. A számot a 17 esztendős amerikai Regan Smith nyerte, aki pénteken az elődöntőben megdöntötte Missy Franklin 2012-es világrekordját, most pedig 34 századdal maradt el legjobbjától.

Burián a versenyt követően elmondta, nem sikerült ugyan egyéni csúcsot úsznia (2:07.43), de boldog, hogy élete első felnőtt világbajnoki döntőjében lehetett ott. Hozzátette, úgy gondolta, Hosszú Katinka érmes lesz, ezért nagyon meglepte, hogy megelőzte klasszis honfitársát. Burián Katalin megjegyezte, nagyon nehezen ment neki az átállás, ezért a következő szezonban több ázsiai versenyre is elutazik majd, hogy a tokiói olimpián már ne legyenek hasonló problémái.

A futam után Hosszú Katinka nem nyilatkozott az újságíróknak.