Vizes vb - Szabó Szebasztián országos csúccsal ötödik 50 méter pillangón

Sport, 2019.07.22

Szabó Szebasztián országos csúccsal ötödik lett 50 méter pillangón hétfőn, a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek második napján.

A 23 éves, zentai származású magyar versenyző 22.90 másodperces idővel csapott célba.

Szabó az előfutamban és az elődöntőben szinte ugyanolyan teljesítmény nyújtott (23.07 és 23.09). A fináléban aztán a 7-es pályán közepesen rajtolt, de remek versenyzéssel további kilenc századot faragott a debreceni ob-n úszott rekordjából, s a szám világcsúcstartóját, az ukrán Andrij Govorovot is megelőzte.

"Nagyon jó idő, a helyezés azért lehetett volna jobb. Egy párszor még edzeni kell ahhoz, hogy ott legyek a dobogón, de első világbajnoki döntőnek ez nagyon jó volt. A reakció és a víz alatti mozgás is rendben volt, talán az utolsó tíz méterem lehetett volna jobb. Ha így folytatom, akkor talán majd két év múlva..." - nyilatkozta Szabó, aki még a vegyesváltó tagjaként kaphat szerepet a vb-n.

Szabó Szebasztián 2017 decemberéig szerb színekben versenyzett, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) júniusban fogadta el honosítási kérelmét.

Az aranyérmet a címvédő amerikai Caeleb Dressel nyerte.