Vízilabda Eb - A házigazda horvátok is a nyolc között

Sport, 2022.09.02

A házigazda horvátok 5-5-ös döntetlent játszottak az olimpiai ezüst- és vb-bronzérmes görögökkel pénteken a Splitben zajló 35. vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának harmadik fordulójában, de így is negyeddöntőbe jutottak.

Vízilabda Eb - Férfiak - Görögország - Horvátország A találkozó tétje az volt, hogy a csoportelső rögtön a nyolc közé jut, a másodiknak viszont vasárnap játszania kell még ezért Izraellel. Utóbbi párharc továbbjutójára a keddi negyeddöntős programban a világbajnok spanyol csapat vár. A pontosztozkodás a horvátoknak kedvezett, mert a görögök az első fordulóban meglepetésre szintén döntetlent játszottak a franciákkal.

A meccs végig óriási küzdelmet hozott, a hazaiak a harmadik negyedben találtak be először, akkor is kettős emberelőnyben. Végül ledolgozták kétgólos hátrányukat, 4-3-ra vezettek is, de utána a görögök fordítottak. A végeredmény három perccel a vége előtt alakult ki, azaz mindkét fél többször támadhatott a győzelemért, de a remeklő kapusok megakadályozták az újabb gólt.

A férfi tornán szereplő 16 csapatot négy csoportba osztották, amelyekből az elsők rögtön a negyeddöntőbe jutottak, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással a nyolc közé kerülésért. A címvédő és a D jelű kvartettet imponáló magabiztossággal megnyerő magyarok ellenfele a keddi negyeddöntőben a montenegrói-román párharc győztese lesz.

Vízilabda Európa-bajnokság, férfiak, csoportkör, 3. (utolsó) forduló: B csoport:
Görögország-Horvátország 5-5 (2-0, 0-0, 1-3, 2-2)

Franciaország-Málta 15-8 (1-1, 4-2, 3-4, 7-1)

A végeredmény: 1. Horvátország 7 pont, 2. Görögország 5, 3. Franciaország 4, 4. Málta 0

Korábban:

A csoport:
Olaszország-Montenegró 13-8 (1-0, 3-3, 6-2, 3-3)
Georgia-Szlovákia 16-11 (5-1, 4-3, 4-3, 3-4)

A végeredmény: 1. Olaszország 9 pont, 2. Montenegró 6, 3. Georgia 3, 4. Szlovákia 0

C csoport:
Spanyolország-Németország 17-6 (5-1, 7-1, 3-4, 2-0)
Románia-Hollandia 12-12 (3-3, 3-2, 4-3, 2-4)

A végeredmény: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Hollandia 4 (35-29), 3. Románia 4 (32-32), 4. Németország 0