Vízilabda Eb - Nehezen nyertek a világbajnok spanyolok

Sport, 2022.08.31

A világbajnok spanyol válogatott csak minimális különbséggel múlta felül szerdán a holland csapatot a Splitben zajló 35. vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának második fordulójában.

A hollandok az egyenlítésért emberelőnyben támadhattak, de a legutóbbi kontinensviadalon a magyarok mögött ezüstérmes spanyolok kivédekezték a helyzetet, így második győzelmükkel bebiztosították csoportelsőségüket, ami egyúttal negyeddöntőt is jelent a számukra.

Szerdán a címvédő magyarok 19 órától az olimpiai bajnok szerbekkel játszanak rangadót a csoportelsőségért.

A férfi tornán szereplő 16 csapatot négy kvartettbe osztották, melyekből a csoportelsők rögtön a negyeddöntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással a nyolc közé kerülésért.

Vízilabda Európa-bajnokság, férfiak, 2. forduló:

A csoport:
Montenegró-Szlovákia 18-10 (4-1, 5-6, 6-1, 3-2)
Olaszország-Georgia 18-8 (4-1, 5-2, 6-4, 3-1)

Az állás: 1. Olaszország 6 pont (39-17), 2. Montenegró 6 (32-21), 3. Georgia 0 (19-32), 4. Szlovákia 0 (19-39)

B csoport:
Görögország-Málta 25-6 (8-1, 6-2, 4-1, 7-2)

később:
Horvátország-Franciaország 20.30

C csoport:
Spanyolország-Hollandia 11-10 (3-3, 4-0, 2-4, 2-3)
Románia-Németország 11-4 (2-2, 3-1, 3-0, 3-1)

Az állás: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Hollandia 3 (23-17), 3. Románia 3 (20-20), 4. Németország 0