Fedett pályás ob - Takács Boglárka újabb országos csúcsa

Sport, 2024.02.17

Takács Boglárka megjavította a női 60 méteres síkfutás országos csúcsát a nyíregyházi 50. fedett pályás ob-n.

A BHSE sprintere február 7-én 7.21 másodperccel döntötte meg Barati Éva 1994-es rekordját, szombaton pedig ismét egy századot faragott a csúcsból.

Takács Boglárka már az előfutamban is kitűnően teljesített (7.25 mp) - az ob eredményközlője szerint -, majd a döntőben 7.20 mp-cel, magabiztosan diadalmaskodott.

Ezzel megerősítette helyét a március 1. és 3. között sorra kerülő glasgow-i fedett vb kvalifikációs listáján.

Az olimpiai kvótás és idén is remek formában versenyző Molnár Attila esélyeshez méltóan győzött 400 méteren, de 46.45 mp-es idejével elmaradt a 45.9 mp-es vb-szinttől. Ugyanezen a távon a nőknél Molnár Janka (54.14 mp) lett az első Nádházy Evelin és Kéri Bianka előtt.

A férfiaknál 60 méteren hazai siker született, Boros Bence 6.71 mp-cel nyert. Az idén 3000 méteren országos csúcsot futó Palkovits István 1500-on (3:43.03 p) legyőzte Szögi Istvánt.

Az ob az utolsó lehetőség bekerülni a fedett vb-csapatba, Scheidler Géza sportszakmai igazgató szerint hét-kilenc fős lehet a magyar küldöttség.

A bajnokság vasárnap 12.55-kor folytatódik a Nyíregyházi Atlétikai Centrumban.