Kerekesszékes vívó Eb - Aranyérmes a magyar női tőrcsapat

Sport, 2024.03.10

Aranyérmet nyert vasárnap a magyar női tőrcsapat a kerekesszékes vívók párizsi Európa-bajnokságának utolsó napján.

A Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Mező Boglárka, Nádasdy Anna négyes magabiztosan jutott a döntőbe, ahol az ukránokat 45-37-re múlta felül.

A magyar kerekesszékes vívóválogatott öt éremmel - három arannyal, egy ezüsttel és egy bronzzal - fejezte be az Eb-t.

Korábban győzött tőrben Osváth Richárd (A sérültségi kategória) és Hajmási Éva (A), második lett ugyancsak tőrben Mező Boglárka (B), és harmadikként végzett kardban Hajmási (A).

Az Európa-bajnokság kiemelt eseménye volt a paralimpiai kvalifikációs időszaknak.

Magyarország 18 kvótával rendelkezik az augusztus 28. és szeptember 8. közötti paralimpiára. Úszásban hét, kajak-kenuban négy, sportlövészetben kettő,
asztaliteniszben, atlétikában, íjászatban, díjlovaglásban és kerékpárban pedig egy-egy indulási jogot szereztek eddig.