Osztrák jégkorongliga - Hosszabbításban kikapott Innsbruckban a Fehérvár

Sport, 2024.02.18

A már biztos rájátszásrésztvevő Hydro Fehérvár AV19 hosszabbítás után 3-2-re kikapott Innsbruckban az osztrák jégkorongliga vasárnapi fordulójában.

Az első harmad hajrájában 62 másodperc alatt kétszer is betaláltak a hazaiak. A következő húsz percben nem esett gól, pedig a Magyar Kupa-győztes 17-szer lőtt kapura. A harmadik felvonás elején Tim McGauley emberhátrányban leadott lövése után folytatódott a játék, ám az első játékmegszakításnál a játékvezetők visszanézték az esetet, és kiderült, hogy a korong a kapuból vágódott vissza a mezőnybe, így gólt ítéltek. Az 54. percben az egyenlítés is sikerült, Josh Atkinson kipattanóból volt eredményes.

A ráadás harmadik percében Nicholas Albano döntötte el az összecsapást az osztrák csapat javára.

Mivel az üldöző Salzburg győzött, így a Volánnak már csak két pont az előnye a tabella második helyén.

HC Innsbruck (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 3-2 (2-0, 0-0, 0-2, 1-0), hosszabbítás után