Osztrák jégkorongliga - Újra veszített a Fehérvár, a Pustertal egyenlített a párharcban

Sport, 2024.03.08

A Hydro Fehérvár AV19 második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a HC Pustertal Wölfe brunicói otthonában, így az olasz csapat 2-2-re egyenlített az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjében az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

Negyeddöntő, 3. mérkőzés: HC Pustertal Wölfe (olasz)-Hydro Fehérvár AV19 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
-----------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Laberge (37.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-2

A párharc eddigi mérkőzéseihez hasonlóan a pénteki összecsapás is kiélezett küzdelmet hozott. A gól nélküli első harmad után a házigazda szerezte meg a vezetést a 27. percben, a magyar együttes azonban tíz perccel később egyenlített.

A zárószakaszban sokáig egyik csapat sem volt eredményes, hat perccel a vége előtt aztán a hazaiak ismét előnybe kerültek, amit a Fehérvár már nem tudott ledolgozni.

Az ötödik találkozót hétfőn rendezik az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.