U19-es női röplabda vb - Vereség a koreaiaktól, a 13. helyért folytatják a magyarok

Sport, 2023.08.09

A magyar válogatott nagy csatában 3-2-re kikapott a dél-koreai csapattól az U19-es női röplabda-világbajnokság szerdai helyosztóján, így a 13-16. helyért folytatja szereplését a szegedi társrendezésű viadalon.

Kőnig Gábor szövetségi edző együttese az első szett szoros elvesztése után a másodikban remek teljesítményét nyújtott és simán egyenlített, de a harmadik felvonásban megint az ázsiaiak irányítottak. A negyedik etapban a magyarok Erőss Mirtill, valamint a két center, Radnai Luca és Nagy Sophia remeklésével végig vezetve ismét egalizáltak, a döntő játszmában azonban a lehető legkisebb különbséggel alulmaradtak.

A 140 perces mérkőzésen a magyarok közül Erőss 20, Nagy 17, Jámbor Cecília 16, míg Radnai 15 pontot szerzett. A házigazdák csütörtökön, ugyancsak 18 órától Puerto Rico ellen folytatják szereplésüket.

A vb magyarországi helyszíne, ahol az alsóházi helyosztókat rendezik, a szegedi Pick Aréna, míg az éremcsatáknak a horvátországi Eszék ad otthont.

Eredmény, a 9-16. helyért:
Koreai Köztársaság-Magyarország 3-2 (22, -16, 18, -17, 14)